TGRT'de yayınlanan "İş Konuşalım" programı için Gümüşhane'deki hizmetlerimizin anlatıldığı Kadir Noca Köktaş Hocaefendi ile yapılan tanıtım videosu yayına girdi.  

Kategori: Haberler

Gümüş İlim Merkezi olarak, büyük Hadis Âlimi İbrahim Anar Hocaefendi'yi misafir ettik.

Kategori: Haberler

Gümüşhane’de Gümüş İlim Merkezi (GİMER) tarafından ‘Sünnetin Hayatımızdaki Yeri’ konulu konferans düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansa konuşmacı olarak Hadis Alimi İbrahim Anar Hocaefendi katıldı.

Kategori: Haberler

Medresemiz Başmüderrisi Kadir Naci KÖKTAŞ Hocaefendi'nin 27.05.2016 Cuma günü Merkez Karşıyaka Camii'nde verdiği cuma vaazıdır. Rabbim istifade etmek nasip eylesin. (Amin)

Kategori: Haberler

Gümüşhane Merkez İlçe Canca Mahallesi mevkiinde yapımı devam eden Külliye inşaatı arazisinde Ezan-ı Muhammedî yankılandı.

Kategori: Haberler

12 Ocak Pazar akşamını Pazartesi akşamına bağlayan gece olan mübarek Mevlid Kandili, Bağlarbaşı TOKİ Cami'indeki sohbetle ihya edildi.

Kategori: Haberler

21 Aralık 2013 Cumartesi günü Erzurum Kapalı spor salonunda yapacağı sohbet için Erzurum'a gelen Cübbeli Ahmet Hocaefendi,Naci hocamızla birlikte Erzurum'daki türbeleri ziyaret etmişlerdir.Cübbeli Hocaefendi, Naci hocamıza verdiği Gümüşhane'ye geleceği sözünü yinelemiş, Gümüşhane halkına selam göndermiş, Gümüşhane ve Kur'an Kurslarımızda okuyan talebeler için dualar etmiştir.

Kategori: Haberler

İlahiyatçı yazar Mustafa Özşimşekler, Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde Tahir Efendi Derneği tarafından tertip edilen sohbet programında konuştu.

Dün akşam yatsı namazının ardından Kelkit Küçük Camiinde gerçekleştirilen programda İsmailağa Cemaatinin önde gelen isimlerinden Mustafa Özşimşekler, yeni hicri yıl ve genel konular üzerine sohbet gerçekleştirdi.

Sohbetinde Kelkit’e ilk defa geldiğini vurgulayan Özşimşekler, İslam coğrafyasında çok sıkıntılar olduğunu, Arakan’dan Doğu Türkistan’a kadar her tarafta problemler olduğunu, kan ve gözyaşının dinmediğini belirterek, “İnşallah 1435 yılı İslam coğrafyasındaki kan durur.” dedi.

Özşimşekler, yaklaşık iki saat süren konuşmasını dua ile sonlandırdı.


Kategori: Haberler
20 Aralık 2013

Mahmud Efendi Hz.

Kategori: Video Galeri
Gümüşhanevi Derneği - GİMER (Gümüş İlim Merkezi)

Karaer Mahallesi - Sebahattin Aytaç Caddesi
No:21 / GÜMÜŞHANE

© 2020 - Gümüşhânevî Derneği, İSDEF (İsmailağa Dernekler Federasyonu) üyesidir.