Külliye İnşaatımızda Çalışmalar Başlamıştır! Rabbi yessir ve lâ tüassir. Rabbi temmi bil hayr!! (Amin)   RESMİ MAKBUZ KARŞILIĞINDA NAKİT YARDIMLARINIZ KABUL EDİLİR.  

TGRT - İş Konuşalım Programı İçin Yapılan Çekim

TGRT'de yayınlanan "İş Konuşalım" programı için Gümüşhane'deki hizmetlerimizin anlatıldığı Kadir Noca Köktaş Hocaefendi ile yapılan tanıtım videosu yayına girdi.  

İbrahim Anar Hocaefendi'nin "Vatan Sevgisi" Konulu Sohbeti

Gümüş İlim Merkezi olarak, büyük Hadis Âlimi İbrahim Anar Hocaefendi'yi misafir ettik.

Arif Aydoğdu Hocaefendi'yi Misafir Ettik!

Gümüş İlim Merkezi olarak bu hafta, bölgemizin büyük hocalarından Arif Aydoğdu Hocaefendi'yi misafir ettik.

Asker ve Polislerimiz için Dua Ettik!

Her hafta Cuma akşamı medresemizde düzenli olarak tertip ettiğimiz Hadis /Tefsir sohbetlerimizin bu haftaki bölümünde asker ve polislerimiz için dua ettik.

Recep Eryiğit ve Ömer Keleş Hocaefendiler'in Ziyaretleri

Mahmud Efendi Hz.'mizin ilk talebelerinden ve İsmailağa Vakfı heyetinden RECEP ERYİĞİT ve ÖMER KELEŞ Hocaefendiler, Gümüşhane cemaatimizi ziyarete geldiler. 

MEDRESEMİZ TAMAMLANSIN, HAFIZLAR YETİŞSİN!

MEDRESEMİZ TAMAMLANSIN, HAFIZLAR YETİŞSİN! Sizin en hayırlınız, Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir. (Hadis-i Şerif / Buhari: 2310) Gümüşhânevî Derneği olarak “Her Evden Bir Hafız” sloganı ile başlattığımız projemize sizler de ortak…
Gümüşhane’de Gümüş İlim Merkezi (GİMER) tarafından ‘Sünnetin Hayatımızdaki Yeri’ konulu konferans düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansa konuşmacı olarak Hadis Alimi İbrahim Anar Hocaefendi katıldı.
Medresemiz Başmüderrisi Kadir Naci KÖKTAŞ Hocaefendi'nin 27.05.2016 Cuma günü Merkez Karşıyaka Camii'nde verdiği cuma vaazıdır. Rabbim istifade etmek nasip eylesin. (Amin)
Gümüşhanevi Derneği - GİMER (Gümüş İlim Merkezi)

Karaer Mahallesi - Sebahattin Aytaç Caddesi
No:21 / GÜMÜŞHANE

© 2020 - Gümüşhânevî Derneği, İSDEF (İsmailağa Dernekler Federasyonu) üyesidir.